Finansowanie zakupów firmowych – o czym mowa w praktyce?

Podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest dobra kondycja finansowa. Niektóre firmy – zarówno małe, jak i średnie – borykają się z przejściowymi problemami finansowymi. Mogłoby się wydawać, że w takich sytuacjach nie ma mowy o rozwoju i realizowaniu kolejnych przedsięwzięć. Warto jednak pamiętać, że można skorzystać z usługi finansowania zakupów firmowych. Jak to działa? Podpowiadamy.

Czym jest finansowanie zakupów?

Ograniczony dostęp do gotówki może stanowić nie lada problem dla każdego przedsiębiorcy. Jest on najczęściej jednoznaczny z obcięciem budżetu na inwestycje, a co za tym idzie, rozwój firmy. Kłopoty z płynnością finansową często wynikają z zaleganiem przez kontrahentów z płatnościami, jednak wyjściem z sytuacji jest finansowanie zakupów.

Świadczeniem tego typu usług zajmują się między innymi firmy faktoringowe, które na korzystnych warunkach umożliwiają dostęp do limitu zakupowego. Zasady działania takiego limitu są bardzo zbliżone do kredytu odnawialnego. W zależności od polityki danego usługodawcy, można zlecić mu opłacenie faktury kosztowej opiewającej od 100 do nawet 100 tys. złotych. Dostawca usług bądź towarów otrzymuje środki na konto w krótkim czasie.

Finansowanie zakupów firmowych w PragmaGO

Warto pamiętać o tym, że wiele firm zajmujących się faktoringiem, jak np. PragmaGO nie wymaga od swoich klientów podpisywania umowy. Cały proces – od weryfikację po wypłacenie środków – odbywa się online. Na stronie PragmaGO wystarczy wypełnić formularz, który jednocześnie stanowi wniosek. Faktura bądź faktury są rozłożone na raty – ich liczbę można dopasować do swoich potrzeb. W zależności od sytuacji finansowej, płatność można rozłożyć na 3, 6, 9, 12, 18 lub 24 płatnych do 10 każdego miesiąca. Warto jednak zaznaczyć, że raty powyżej 12 są przyznawane są klientom zgłaszających do systemu faktury kosztowe opiewające na 1000 złotych lub więcej.

Zakupy na raty dla biznesu – ile faktur można zgłosić?

Finansowanie zakupów to jedna z najbardziej elastycznych form wspomagania firmowego budżetu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że liczba faktur kosztowych zgłoszona do opłacenia może być różna – w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. W PragmaGO w pierwszym wniosku można zgłosić do finansowania tylko jedną fakturę. Po przesłaniu pierwszego dokumentu otrzymujemy limit w określonej wysokości – najczęściej do 100 tys. złotych. Kolejne faktury można zgłaszać jeszcze szybciej w Strefie klienta dostępnej 24/7.