Kategoria: Kredyty

kredyt

Pożyczka czy kredyt – co wybrać? Różnice pomiędzy produktami finansowymi

Pojęcia „kredyt” oraz „pożyczka” bardzo często są używane wymiennie, mimo że z formalnego punktu widzenia znacznie różnią się od siebie, wywołując inne skutki prawne. Kredyt jest zarezerwowany wyłącznie dla banków. Pożyczkę natomiast można zaciągnąć zarówno w instytucji pozabankowej, jak i u osoby fizycznej.

Zobacz całość!
dochod pasywny

Jak płacić samemu sobie? Dochód pasywny dostępny na wyciągnięcie ręki

Żeby zostać rentierem, trzeba w pierwszej kolejności zdobyć środki na start. Aby je mieć, musisz nauczyć się oszczędzania. Aby natomiast pozyskać wiedzę na ten temat, nie należy pytać o rady ludzi, którzy posiedli ją jedynie w teorii. Trzeba pytać tych, którzy mają pieniądze, a zatem są w tej kwestii w 100% wiarygodni. Teoretycy rzucają sloganami na wszystkie strony, ale gdy dochodzi do pochwalenia się własnym dochodem pasywnym, następuje milczenie.

Zobacz całość!
samochod na kredyt

Jak kupić auto na kredyt, nie wychodząc z domu?

Koniec z uciążliwymi dla klientów i sprzedawców formalnościami przy zakupie samochodu z finansowaniem kredytowym. Samochód na kredyt można bowiem kupić już całkowicie zdalnie, nie wychodząc z domu. Takie możliwości oferuje w procesie udzielania kredytu Inbank. A tym, którzy lubią wizyty w salonie, w przeciwieństwie do „one-day-visit” konkurencji, oferuje finalizację wszelkich formalności kredytowych i wyjechanie autem z salonu w ciągu zaledwie godziny. To rewolucja i ogromne udogodnienie przede wszystkim również dla salonów i sprzedawców.

Zobacz całość!
odwrocona hipoteka

Hipoteka odwrócona. Czy jest się czego bać?

Nie ma miesiąca, by media nie donosiły o nadużyciach związanych z przekazaniem prawa własności do nieruchomości w zamian za świadczenia pieniężne lub opiekę. Zdarza się, że po podpisaniu takiego „kontraktu” seniorzy zostają bez dachu nad głową, pieniądze nie są wypłacane, a zapewnienia odnośnie opieki nie są spełniane. Czy hipoteki odwróconej należy się bać? Eksperci twierdzą, że nie, zwłaszcza, że usługa ma sporo zalet. Warto jednak pamiętać, że podczas zawierania takiej umowy potrzebna jest rozwaga, ostrożność, ale przede wszystkim wiedza na temat działania usługi, przepisów prawnych z nią związanych oraz podmiotów, które ją oferują.

Zobacz całość!
bankowosc

5 motywatorów kształtuje doświadczenia w bankowości

Klientom banków zależy przede wszystkim na szybkich i prostych interakcjach z bankiem. Większość z nich jest otwarta na nowe technologie, ale istotne segmenty konsumentów usług finansowych cenią sobie bardziej tradycyjne formy bankowania oraz osobisty kontakt z bankowym doradcą. Większość z klientów to nie „cyfrowi tubylcy”, którzy bankują tylko na smartfonie. NielsenIQ i Diebold Nixdorf we wspólnym badaniu analizuje stosunek konsumentów do technologii oraz motywacje w korzystaniu z różnych usług finansowych i wyróżnia 5 segmentów klientów banków.

Zobacz całość!
sprzedaz ratalna

E-commerce, transport i firmy budowlane widzą szanse w sprzedaży ratalnej

Usługa ratalna zwiększyłaby sprzedaż B2B oraz pozwoliła firmom zyskać nowych klientów – w to najbardziej wierzą mali przewoźnicy, wynika z badania NFG „Finasowanie zakupów firmowych”. Co czwarta firma z sektora mikro i małych przedsiębiorstw jest zainteresowana oferowaniem swoich produktów i usług na raty innym firmom. W tym gronie najwięcej, bo 37 proc., stanowią sprzedawcy internetowi, a także przedsiębiorstwa z branży transportowej (33 proc.) oraz budowlanej (29 proc.).

Zobacz całość!
praktyki bankowe

Odpowiedzialne praktyki bankowe – analiza porównawcza

W najnowszym badaniu Mazars analizuje 37 banków z Afryki, obu Ameryk, Azji i Pacyfiku oraz Europy, wskazując najlepsze praktyki i trendy w zarządzaniu ryzykiem związanym ze zmianą klimatu oraz kwestiami społecznymi i związanymi z ładem korporacyjnym (z ang. „governance”). W porównaniu do badania z 2020 roku, coraz więcej banków kwalifikuje się do kategorii „liderzy”, pomimo narzucenia surowszych kryteriów oceny praktyk i wymogów. W porównaniu do 2020 roku liczba banków uwzględniających obecnie kryteria zrównoważonego rozwoju w wynagrodzeniach zmiennych wzrosła o 25 punktów procentowych (średnio 66% w 2021 r. vs 41% w 2020 r.).

Zobacz całość!
jak wykonac przelew natychmiastowy

Przelew natychmiastowy – jak go wykonać i ile kosztuje?

Przelew natychmiastowy, inaczej zwany ekspresowym, to rodzaj przelewu, który pojawia się na rachunku bankowym odbiorcy mającego konto w innym banku już po kilku minutach. To polecenie transakcji, któremu nie odpowiadają standardowe sesje rozliczeniowe KIR. Przelew natychmiastowy można wykonać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a jego koszt to od 3 do 20 zł, w zależności od oferty banku.

Zobacz całość!
bankomaty

Bezpieczeństwo bankomatów: jak skutecznie chronić bankomat przed atakami?

Wysadzane, wyrywane i taranowane – bankomaty bywają nadal celem przestępców. Jak wynika z raportu Związku Banków Polskich, straty gotówki ukradzionej w wyniku skutecznych włamań tylko w III kwartale 2021 r. wyniosły co najmniej 1 132 000 zł. Dla wielu Polaków gotówka to nadal najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy instrument płatniczy, więc zadbanie o bezpieczeństwo bankomatów za pomocą różnorodnych rozwiązań jest niezbędne.

Zobacz całość!