Wakacje na Krecie – czy da się zaoszczędzić na wakacjach marzeń?

Kreta nazywana jest królową greckich wysp. Znaleźć można na niej wszystko – piaszczyste plaże, starożytne zabytki oraz głębokie wąwozy. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wybrać się tam na wypoczynek. 

Gdzie są najpiękniejsze plaże na Krecie?

Powodem, dla którego Kreta przyciąga tak wielu turystów są jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Wyspa posiada ich wiele, jednak kilka zasługuje na szczególną uwagę. Najbardziej wyróżniającą się jest ta położona na malutkiej, leżącej u wybrzeży wysepce Elafonisi. Dotrzeć tam możemy pieszo przez płytką lagunę. Wtedy naszym oczom ukaże się bajeczny widok zabarwionego na różowy kolor piasku, który niesamowicie kontrastuje z błękitem otaczającego go morza.

Inną godną uwagi jest położona na zachodzie wyspy plaża Balos. Rozciąga się ona na obszarze chronionym, który kryje wiele rzadkich gatunków flory i fauny. Miejsce, w którym się znajduje jest przez niektórych porównywane do Karaibów. Wszystko za sprawą zmieniającego się koloru wody w lagunie, który przybiera barwy od błękitu, przez szafir, aż po zieleń.

Dla fanów kinematografii ogromną atrakcją będzie plaża Stavros. Zasłynęła ona jako jedno z miejsc akcji filmu Grek Zorba z 1964 roku. Jest to szeroka, piaszczysta plaża, którą przecina wpadająca do morza rzeka. W każde z tych miejsc można dotrzeć korzystając z pomocy strony https://www.traveligo.pl/.

Zobacz także: https://forexbiznes.pl/wakacje-all-inclusive-czy-moga-byc-niskobudzetowe/ 

Co warto zobaczyć na Krecie?

Spędzając wakacje w Grecji otoczeni jesteśmy starożytną historią. Również i Kreta oferuje wiele antycznych zabytków, które warto zobaczyć. Absolutnym numerem jeden są ruiny pałacu w Knossos pod którym – wedle legendy – znajduje się labirynt, gdzie król Minos miał zamknąć Minotaura. Pałac w czasach swojej świetności posiadał aż 1300 pomieszczeń.

Niedaleko Knossos znajduje się największe miasto Krety – Heraklion. Na zainteresowanych historią czeka tam Muzeum Archeologiczne, które uznawane jest za jedno z najważniejszych muzeów w Grecji. Innymi historycznymi atrakcjami Heraklionu są: port wenecki, twierdza Koules, czy XVII-wieczna fontanna Morosiniego.

Wakacje na Krecie – budżet i aktywności

Wakacje na Krecie to opcja również dla osób aktywnych fizycznie. Jedną z największych atrakcji wyspy jest wąwóz Samaria, który jest najdłuższym w Europie. Szlach turystyczny liczy aż 16 kilometrów, a jego przejście zajmuje średnio od 5 do 6 godzin.

Warta uwagi jest również jaskinia Dikti, która mieści się na wysokości 1025 m n.p.m. W jej środku znajduje się niewielki staw oraz nacieki skalne. Według greckiej mitologii w owej jaskini na świat przyszedł sam Zeus.

Z pewnością Kreta jest miejscem, gdzie da się przeżyć przygodę życia, a jednocześnie na tym zaoszczędzić. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających niskobudżetowych wakacji, jednak wciąż pozostając przy przyjemnościach dla siebie i oferując sobie wygodę.